poniedziałek, 6 lipca 2020

Jubileusz 20-lecia Mszy Św. w KRR w Diecezji Rzeszowskiej

W niedzielę 12 lipca, celebrować będziemy Jubileusz 20-lecia sprawowania Mszy Św. w Klasycznym Rycie Rzymskim w Diecezji Rzeszowskiej. W dniu 12 lipca 2000 r. w Sanktuarium Św. Ojca Pio w Terliczce koło Rzeszowa swoją Mszę Św. prymicyjną, która zarazem była pierwszą publiczną celebracją Mszy Św. według Mszału Św. Piusa V w Diecezji Rzeszowskiej odprawił ksiądz Tomasz Dawidowski. Razem z nim do Rzeszowa przybyli wówczas klerycy z Bractwa św. Piotra. Dzień później, 13 lipca celebrans odprawił także Mszę Św. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej.

Z okazji Jubileuszu serdecznie zapraszamy na Mszę Św. w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie o godz. 16.00, na której będziemy dziękować dobremu Panu Bogu za tę wielką łaskę, z której od tamtego czasu możemy korzystać oraz modlić się o nieustanny wzrost i rozwój tego dzieła. Chcemy również prosić o godne miejsce dla tej formy liturgii we współczesnym Kościele i o żarliwych Kapłanów, którzy wbrew wszystkiemu będą celebrować Msze Św. i Sakramenty Św. w NFRR.

W związku ze wspomnianym wydarzeniem, zwyczajowe poświęcenie dewocjonaliów odbędzie się wyjątkowo 19 lipca, czyli w III niedzielę lipca.