wtorek, 18 stycznia 2022

Msze Święte w 2022 roku

W związku z ogłoszeniem w dniu 16 lipca 2021 roku motu proprio „Traditionis Custodes” papieża Franciszka i wynikającymi stąd decyzjami JE Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby informujemy, że - na obecną chwilę - w roku 2022 w ramach Duszpasterstwa Tradycji Łacińskiej w Diecezji Rzeszowskiej celebrowane będą Msze Św. tylko w dni, w których uczestnictwo we Mszy Św. jest nakazane obecnie obowiązującym prawem kościelnym – wszystkie niedziele i sześć świąt: Nowy Rok (1 I), Objawienie Pańskie (6 I), Boże Ciało (16 VI), Wniebowzięcie NMP (15 VIII), Wszystkich Świętych (1 XI) i Boże Narodzenie (25 XII). Oprócz tego, na dotychczasowych warunkach celebrowane będą Msze Św. w Pierwsze Piątki i Pierwsze Soboty Miesiąca w kościele p.w. Św. Józefa na Staromieściu. O tych i innych, ewentualnych dodatkowych celebracjach będziemy Was zawsze na bieżąco informować.

 

Módlmy się gorąco, aby – jeśli taka będzie wola Boża – obecnie obowiązujące przepisy uległy zmianie, w trosce o prawdziwe dobro duchowe i pożytek wiernych przywiązanych do starszych form liturgicznych.

 

Prosimy o pilny kontakt osoby, które zamówiły intencje Mszy Św. w terminach, w których w związku z wprowadzonymi zmianami celebracje nie będą możliwe. Dokładniej, chodzi o intencję dziękczynną, błagalną i wynagradzającą (…) z dnia 19 stycznia (Św. J.S. Pelczara), intencję za Ś.P. Irenę DYNIĘ z 18 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) oraz Mszę Św. z intencji Pani Lucyny z 26 maja (Wniebowstąpienie Pańskie). Msze Św. w tych intencjach za zgodą ofiarodawców zostaną odprawione w pierwszej kolejności w innych, dostępnych terminach.


Dziękujemy wszystkim, którzy zamówili intencje Mszy Św. w terminach, w których w związku z wprowadzonymi zmianami celebracje nie będą możliwe, za zrozumienie i zgodę na przeniesienie tych Mszy Św. na inne dni.